2020.01.01 - 2022.12.31

Lietuvos komanda Pasaulio b/k irklavimo meistrų čempionate Bydgoščiuje (Lenkija) 2022-08-15

2022 metų sezonas

Atlaisvėjus karantino suvaržymams 2022-ujų metų  sezonas pradėtas labai anksti. Jau sausio 1-ąją dieną Sigitas Bulovas dalyvavo bėgime į Naujuosius metus, o sausio 12-tą Klaipėdoje vykusiame tradiciniame bėgime - Laisvės gynėju keliu, kuriame dalyvavo rekordiškai didelis skaičius žmonių, Sigitas 3 km nuotolio rungtyje pademonstravo stebėtiną pajėgumą –  tarp 74 bėgikų užėmė 3-iąją vietą!

Kiek vėliau mūsų klubo atstovai dalyvavo Vasario 16-osios bėgime “Bėgame už laisvę!” Mažeikiuose, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgime Gargžduose, Ekomaratone – Pavasaris 2022 ir Vilties bėgime Klaipėdoje, Zarasų ir Vilniaus pusmaratonio, Pasvalio ir Palangos maratono bei “Druskininai Run” ir We run Vilnius bėgimuose. Bėgo Gintarinę jūrmylę ir Trail Kuršių Nerija trasomis Smiltynėje, Druskinikų krosą bei labdaringame bėgime “Padovanok senjorams Kalėdas”  Klaipėdoje. Šiame bėgime tarp dalyvių kurių amžius 50+ Verner Šermokas užėmė 1-ąją vietą.

Turime pažymėti, kad šiuose bėgimuose, kuriuose dalyvauja ir pajėgiausi Lietuvos bėgikai, mūsų komandos nariams svarbiausia dalyvauti, pranokti save. Jie ne tik sėkmingai pasiekia asmeninius sau keliamus tikslus, bet ir užima pakankamai aukštas, nors ir ne prizines, vietas.

Nutraukus karantiną, prasidėjo baidarių ir kanojų irklavimo varžybos kuriose labai sėkmingai dalyvavo mūsų klubo atstovai:

Gegužės 1 d. Jelgavoje, Baltijos šalių ilgų nuotolių varžybose S. Bulovas tapo absoliučiu meistrų (30+) nugalėtoju

Birželio 20 d. Jelgavoje, Latvijos meistrų žaidynėse 2000 m (55-64) rungtyje S. Bulovas užėmė 1-ąją vietą, o 200 m rungtyje pasipuošė sidabro medaliu. Raimondas Ostrovskis 2000 m (45-54) rungtyje užėmė 3-ią vietą, o 200m rungtyje finišavo 5-tas.

Liepos 3 d. Trakuose, Lietuvos meistrų čempionate  200 m (56-64) rungtyje Lietuvos čempionu tapo V. Šermokas, 2-ą ir 3-ią vietas pasidalino atitinkamai Gintaras Kaminskas ir Gintautas Šiaškus. 

Liepos 9 d. Panevėžyje vyko b/k irklavimo meistrų varžybos Vaidoto Ščiukos atminimo taurei laimėti. Jose dalyvavo klubo atstovas V. Šermokas.

Liepos 22 d. Silkeborge (Danija), Europos maratono čempionate Lietuvos Respublikai atstovavo V. Šermokas. Tarp vyrų kurių amžius 55-59 metai, 22 km rungtyje jis užėmė aukštą 12 vietą.

Rugpjūčio 13-15 d.  Bydgoščiuje (Lenkija) vyko Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų sprinto čempionatas, kuriame mūsų klubo atstovai atstovaudami Lietuvos Respublikai iškovojo net 6-is medalių komplektus:  

K-2 500m (55-64)  S. Bulovas ir V. Šermokas - 1 vieta

K-4 500m (55+) S.Bulovas, V.Šermokas, G.Kaminskas ir G.Šiaškus - 2 vieta

K-2 200m mišrios įgulos (55-64) S.Bulovas ir Aida Vilimienė - 2 vieta

K-2 200m (55-64) S.Bulovas ir V. Šermokas - 3 vieta

K-1 200m (60-64) A. Vilimienė - 3 vieta

K-1 500m (60-64) A. Vilimienė - 3 vieta

Rugsėjo 24 d. Trakų regatoje nugalėjo S. Bulovas

Spalio 1 d. Baltijos šalių maratone Jelgavoje tarp vyrų kurių amžius 50+  vėl triumfavo S.Bulovas

Be šių varžybų V Šermokas dalyvavo Dviračių kroso varžybose Klaipėdoje bei Ventoje vykusiame “Minu, irkluoju, bėgu” renginyje kuriame tarp vyrų (50+) užėmė 3 vietą.

A.Vilimienė 2022 metais tapo ne tik pasaulio baidarių irklavimo meistrų čempionato prizininke, bet ir Pasaulio lietuvių žaidynių plaukimo nugalėtoja bei Lietuvos plaukimo atviruose vandenyse absoliučia čempione.


 

 

Pasaulio maratono čempionatas Bascov (Rumunija) 2021-09-27

2021 metų sezonas

2021-ieji sporto klubo “Sportuok su Sigitu” metai prasidėjo produktyviai – tradiciniu Vasario 16-osios bėgimu Mažeikiuose “Bėgame už laisvę!” Kiek vėliau sportininkai išbandė jėgas Pabaisko-Ukmergės ir “Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava” bei IV Lietuvos taurės etapo bėgimuose.

Turime paminėti, kad visi šie bėgimai įvyko nauju lig tol nebandytu, tačiau greitai tapusiu įprastu virtualiu būdu. Pandemija trauktis neskubėjo ir 2021–aisiais, karantino sąlygas varžė toliau. Tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse.

Gegužės mėn. Latvijoje organizuotos Baltijos šalių pavasario taurės varžybos Jelgavoje taip pat buvo vykdomos virtualiu būdu. Jose bendraamžių lyderiu tapo Verner Šermokas, o tarp moterų greičiausia buvo Aleksandra Čechova.

Kito mėnesio pabaigoje, įsibėgėjus vasarai,  įvyko pirmasis, kontaktinis plaukimas – Vandens keliautojų maratonas Merkys 2021. 32 km atkarpoje nuo Varėnos iki Puvočių, rungėsi V. Šermokas. Kantriai įveikęs alinančią trasą, jis finišo liniją kirto 2-as, o nugalėtoju tapo Jonas Ragauskas. 

Rugpjūčio mėn. sėkmingai sudalyvavome Lietuvos b/k irklavimo meistrų varžybose  Visagine. Varžybos vyko Visagino irklavimo 35-erių metų sukakčiai pažymėti.

Rugsėjo mėn pradžioje V. Šermokas su Sigitu Bulovu išbandė jėgas  Vilniaus regatoje 2021, kur varžėsi 12 km trasoje. Atkaklus pasiruošimas ir pasiryžimas veltui nenuėjo – komanda užėmė 1-ąją vietą.

To paties mėnesio pabaigoje pajėgiausieji klubo atstovai išvyko į Bascovą (Rumunija) dalyvauti Pasaulio maratono čempionate.  S.Bulovas ir V.Šermokas rungtyniaudami  dviviete baidare tarp vyrų kurių amžius 55-59 metai iškovojo bronzinius apdovanojimus.

Vienviečių baidarių klasėje S. Bulovas užėmė 7-tą  vietą, o V. Šermokas finišavo 8-tas. Tarp moterų Aida Vilimienė pasiekė 6-tą rezultatą.

Mišrių dviviečių valčių klasėje S.Bulovas ir A.Vilimienė pasipuošė bronziniais apdovanojimais, o nugalėtojais tapo V.Šermokas ir Anžela Golovina.

Be šių pagrindinių varžybų rudenį klubo nariai sudalyvavo Tarptautinėse bėgimo varžybose “Gintarinė jūrmylė 2021”, Trail Kuršių Nerija bėgime, įveikė Zarasų pusmaratonį, Druskininkų Run bėgimų trasas. Sezoną baigė kalėdiniame bėgime Vilniuje.  

Vilniaus regata 2020-09-02

2020 metų sezonas

Norėtume pasigirti gausiomis 2020-ųjų metų baidarių ir kanojų irklavimo varžybomis bei pergalėmis jose. Deja, to negalime padaryti. Dar metų pradžioje PSO paskelbė pasaulinę koronaviruso pandemiją, kuri kardinaliai pakeitė situaciją visose šalyse, įskaitant mus atokią, nedidelę Lietuvą.

Karantino suvaržymai šalyje įvesti dar prieš prasidedant irklavimo sezonui kovo mėn. Pasikeitusios gyvenimo sąlygos neabejotinai palietė ir sporto pasaulį atšaukti visi renginiai, įskaitant irklavimo varžybas.

Metų pasiekimai negausūs, tačiau keletas jų yra. Dar iki viruso protrūkio Lietuvoje, sausio viduryje, klubo atstovas Verner Šermokas suspėjo sudalyvauti Sausio 13-osios minėjimo bėgime.

Gegužės mėn. kūrybiškumą pademonstravo entuziastingai nusiteikę Latvijos sportininkai – tradicinį Baltijos šalių čempionatą Jelgavoje jie suorganizavo lig tol nebandytu virtualiu būdu. Dalyviai rungėsi skirtinguose telkiniuose, fiksavo savo rezultatus, dalinosi pasiekimais. Naujo pobūdžio varžybose sudalyvavo ir klubo atstovai Sigitas Bulovas ir V. Šermokas. Dalyviai turėjo įveikti 5 km. Savo amžiaus grupėje Sigitas užėmė 1-ąją vietą, Verneris 3-iąją.

Vasarą – aktyviausią irklavimo sezoną, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo entuziastai praleido kas sau – ruošdamiesi, tikėdamiesi ant vandens susitikti dar 2020-aisiais. Pasiruošimas nenuėjo perniek.

Prasidėjus rudeniui, irkluotojų bendruomenę nudžiugino pirmosios “kontaktinės” varžybos Vilniaus Regata 2020. Dalyviai rungėsi 12 km trasoje. Klubo atstovas S. Bulovas su kolega iš Vilniaus Jonu Ragausku užėmė garbingą 2-ąją vietą, nežymiai nusileidę pajėgiausiam Lietuvos veteranui Vidui Kupčinskui (Kaunas). Dvivietėje baidarėje kompaniją Vidui palaikė jaunasis kolega Tomas Jusevičius. 

Pirmosios varžybos buvo ir paskutiniosios. Uždarę taip ir neprasidėjusį irklavimo sezoną  klubo atstovai optimizmo neprarado ėmė ruoštis pergalėms 2021-aisiais vyksiančiose varžybose.

 
Išbandyk jėgas
Vohandu marathon
Pasaulio sprinto čempionatas
Česky Krumlov
Adigemarathon
Kansai World Masters Games
  Visos teisės saugomos © www.rovingas.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas