2015.07.01 - 2015.11.30

Aida Vilimienė su iškovotais apdovanojimais ir palaikymo komanda 

2015 10 15 Aidai Vilimienei Europos meistrų žaidynių aukas ir sidabras

Spalio 1 – 11 d. Nicoje (Prancūzija) vyko Europos meistrų žaidynės, kuriose jėgas išbandė daugiau kaip 6500 sportininkų kurių amžius virš 25 metų (amžiaus grupės – kas 5 metus).  Meistrai  varžėsi  29-iose sporto šakose. Lietuvai atstovavo gausi 150-ties sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ delegacija tarp kurių buvo ir pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas 55 metų Romas Ubartas, rungtyniavęs tiek disko metimo rungtyje, tiek krepšinio rinktinėje.   

Lietuviai dalyvavo šešių sporto šakų varžybose – dziudo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, sunkiosios atletikos ir tinklinio.

Baidarių ir kanojų irklavimo sporto šakoje buvo rugiamasi tik „Ocean racing“ rungtyje, kadangi ši sporto šakos rūšis Lietuvoje nekultivuojama, todėl Lietuvos atstovų t.y. irkluotojų, Nicoje neišvydome.

Šiose žaidynėse labiausiai mus domino plaukikų startai - kuriuose jėgas išbandė mūsų klubo atstovė Aida Vilimienė. Tarp 50-54 metų amžiaus moterų ji buvo greičiausia plaukiant 200 metrų laisvuoju stiliumi, o 400 metrų nuotolių rungtyje ji iškovojo sidabrinį apdovanojimą bei tuo pačiu pagerino Lietuvos Respublikos rekordą (50-54 metų). 800 metrų rugtyje Aida Vilimienė užėmė 4- ą vietą.

Dabar Lietuvos sporto veteranai rengsis 2017 m. Oklande (Naujoji Zelandija) vyksiančioms Pasaulio meistrų žaidynėms, kurios vyksta kas 4 metus, 2021 metais Pasaulio meistrų žaidynes numatona organizuoti Kansai (Japonija).2015 09 13 A.Vilimienė ir S.Bulovas Pasaulio maratono nugalėtojai

Praėjusį trečiadienį ir ketvirtadienį Gyore (Vengrija) Danubės upėje vyko baidarių ir kanojų  irklavimo, Pasaulio maratono meistrų taurės varžybos.

Varžybų dalyviai kurių amžius iki 55 metų rungėsi 22,2 km nuotolio distancijoje su 5 perbėgimais, o varžybų dalyviams kuriems daugiau kaip 55 metai taip pat moterims ir mišrioms įguloms bei irkluojantiems kanojas pakako įveikti 18,3 km nuotolį su 4 perbėgimo ruožais.

Ypatinga sėkmė šiose varžybose lydėjo mūsų klubo atstovus - gargždiškius Aidą Vilimienę ir Sigitą Bulovą kurie neturėjo lygių  tarp dalyvių, kurių amžius 50-54 metai. Rungtyniaudami mišrių dviviečių baidarių grupėje mūsų įgula 18,3 km nuotolio atstumą įveikė greičiausiai per 1:32:05,82 val. ir iškovojo auksinius apdovanojimus. Antrąją vietą užėmė Australijos (1:35:15,320 val.), o trečiąją Vengrijos įgula (1:40:09,230 val.)

Pirmąją varžybų dieną buvo rungtyniaujama vienvietėmis valtimis. Aida Vilimienė 18,3 km nuotolį įveikė per 1:56:39.530 val.  ir tarp moterų kurių amžius 50-54 metai užėmė 8 vietą. Nugalėjo  Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lis Hart 1:44:01.390 val.  Tarp tokio pat amžiaus vyrų, greičiausiai 22,2 km nuotolį per 1:39:08.640 įveikė taip pat Pietų Afrikos Respublikos atstovas - Lee McGregoras. Sigito Bulovo rezultatas 1:48:28.710 val.  14 – tas.

Su šių varžybų rezultatais galite susipažinti čia... .


 
Dviviečių baidarių plaukimo nugalėtojai bei prizininkai 

2015 08 31 Meistrų atminimo taurė - 2015

Praėjusį šeštadienį Kaune, Lietuvos Respublikos b/k irklavimo meistrai 16-tą kartą susirinko rungtyniauti, prisiminti ir pagerbti amžino poilsio išėjusių Kauno miesto b/k irklavimo meistrų. Visą varžybų dieną vyravo ne pats blogiausias oras ir šventinė nuotaika.

Varžybų dalyviai rungėsi 1000 ir 200 metrų nuotoliuose, vienvietėmis bei dvivietėmis valtimis.

Viena labiausiai intriguojančių rungčių buvo vienviečių kanojų 1000 metrų rungtis, kurios nugalėtojui Jefimui Klementjavui (Latvija) atiteko pagrindinis šių varžybų prizas – „Brača“  irklas. Šį prizą įsteigė „Brača – sport“ bendrovės savininkas Arūnas Tomkevičius.

Tarp baidarininkų po tris pergales šventė kaunietis Vidas Kupčinskas ir Sigitas Bulovas iš Gargždų jie atitinkamai nugalėjo jaunesnių nuo 30 iki 44 ir vyresnių nuo 45 iki 59 metų amžiaus grupėse, 1000 ir 200 metrų nuotuoliuose. Taip pat minėti meistrai nenugalimi buvo dviviečių baidarių plaukime.

Pagrindinis krūvis organizuojant šias varžybas teko Antanui  Gaigalui. Taip pat prie šių varžybų organizavimo ir teisėjavimo daug prisidėjo vieni iš labiausiai patyrusių Lietuvos b/k irklavimo meistrų, daugkartiniai Lietuvos čempionai bei įvairių  tarptautinių regatų nugalėtojai bei prizininkai, 80-uosius jubiliejus šiais metais atšventę, tačiau jaunatviškos energijos neprarandantys Juozas Gedminas ir Aleksas Orlovas.

Šių varžybų rezultatus galite peržiūrėti čia....


 

 
 Apdovanojami  50-54 metų amžiaus 1500 metrų rungties prizininkai
 
2015 08 18 Rusijos b/k irklavimo meistrų čempionatas

Š/m rugpjūčio mėn. 15-16 dienomis Puškino mieste (Maskvos sr.) vyko Rusijos baidarių ir kanojų irklavimo meistrų (veteranų) čempionatas.

Su šių varžybų rezultatais galite susipažinti čia....


 
"Novikonto" komandos kapitonas A.Keselman džiaugiasi pasiektu rezultatu
 
2015 08 01 B/k irklavimo meistrai "Vikingų" laivų lenktynėse

Šiais metais Jūros šventės metu tarp gausybės pramoginių renginių klaipėdiečiams ir miesto svečiams buvo ir vikingų „drakonų“ laivų lenktynės.

Jau penktus metus iš eilės lenktynes organizuoja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Lenktynės vyko Danės upėje nuo Jono kalnelio kanalo iki Pilies tilto. Trasos ilgis - 600 m.

Kaip ir kiekvienais metais jūrininkų ruošimo centrui „Novikontas“ atstovavo baidarių ir kanojų irklavimo meistrai, kurie tarp 40 komandų užėmė 3-ią vietą. Nugalėtojais tapo Žvejų būrelio "Žalčiai" komanda, antri "Arijus", o mažajame finale kovoje dėl 3 vietos „ Novikonto“ komanda nurungė LKAB "Klaipėdos Smeltę". Pažymėtina, kad „Novikonto“ komandą nuo didžiojo finalinio plaukimo skyrė akimirka, „Arijaus“ pasiektas rezultatas atrankiniame plaukime 2.54,48 garantavo vietą pagrindiniame finale, o „Novikontas“ su pasiektu rezultatu atrankiniame paukime  2.54,65 galėjo kovoti dėl 3-4 vietų.

Jūrininkų ruošimo centro komandai atstovavo klaipėdiečiai - Artūr Keselman, Verner Šermokas, Rolandas Samuolis, Igoris Šarafutdinov ir Aleksandr Nazarov, alytiškis Vygantas Zenkevičius bei Artūras Navickas iš Šiaulių.


 
 Aida Vilimienė pergalingai įveikė Platelių ežero bangas
 
2015 07 31 Aida Vilimienė plaukimo maratono nugalėtoja

Plateliuose vykusiame 34-ajame plaukimo maratone "Platelee-2015", kuriame dalyvavo per 150 plaukikų iš Lietuvos ir Lenkijos, laurus skynė ir mūsų krašto atsovai.

Maratono dalyvių oras tikrai nelepino – jiems teko plaukti 1,8 km arba 3,5 km 17 laipsnių vandenyje ir dar galynėtis su bangomis.

Ypač sėkmingai plaukimo varžybose dalyvavo Gargždų atstovė Aida Vilimienė, kuri 1,8 km nuotolį įveikė per 30 min. 06 s. ir tarp moterų kurių amžius 50-54 metai tapo nugalėtoja.

Platelių maratonas vyksta nuo 1982 m. Liepos mėn. paskutinį šeštadienį Platelių ežere prie jachtklubo.

Be varžybų, Platelių maratono dalyviai galėjo pasilinksminti dalyvaudami netradicinėse rungtyse - virvės traukimo vandeny, statinės nešimo, plaukimo nestandartinėmis priemonėmis. Jų nugalėtojai buvo apdovanoti simboliniais prizais.


 
Lietuvos b/k irklavimo meistrai Portugalijoje 
 
2015 07 26 Pasaulio b/k irklavimo meistrų sprinto čempionatas

Š/m liepos mėn.18-19 dienomis Montemore - o - Velho (Portugalija) vyko Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų sprinto čempionatas. Tarp daugiau kaip 400 irkluotojų iš 27 Pasaulio valstybių sėkmingai rungtyniavo ir nemažas būrys Lietuvos atstovų. Irkluotojai rungėsi vienvietėmis, dvivietėmis ir keturvietėmis valtimis 200 ir 2000 metrų nuotolio rungtyse, įvairiose amžiaus grupėse.

Vienviečių valčių grupėse iš Lietuvos atstovų sėkmingiausiai sekėsi baidarininkui iš Joniškio - Eugenijui Taparauskui, kuris tarp 60-64 metų amžiaus vyrų 200 metrų nuotolio distancijoje užėmė antrąją vietą. Tris bronzinius apdovanojimus vienviečių valčių grupėse iškovojo Gargždų atstovai – du bronzinius apdovanojimus pelnė Aida Vilimienė, kuri tarp 50-54 metų amžiaus moterų 200 ir 2000 metrų distancijose finišavo trečia, o Sigitas Bulovas bronzinį apdovanojimą iškovojo tarp tokio pat amžiaus vyrų 2000 metrų nuotolio rungtyje.

Mišrių dviviečių baidarių grupėje 200 metrų nuotolio rungtyje A.Vilimienė ir S.Bulovas iškovojo sidabro medalius. Tokiais pat medaliais pasipuošė ir dvivietėmis kanojomis 45-49 bei 50-54 metų amžiaus grupėse rungtyniavę klaipėdiečiai - Virginijus Rimša ir Aleksandras Nazarovas bei Romas Daugnora ir Aleksandras Šarafutdinovas.

Keturviečių baidarių valčių klasėje kaipėdiečiai Verner Šermokas ir Gintautaus Šiaškus kartu su JAV gyvenančiais Aleksandru Ambotu ir Ivanu Kirejavu iškovojo auksinius apdovanojimus, jie greičiausiai yrėsi  tarp 50-54 metų amžiaus vyrų 200 metrų nuotolio rungtyje.

Keturviečių kanojų valčių klasėje 200 metrų rungtyje aukso medaliais pasipuošė V.Rimša, A.Nazarovas, R.Daugnora ir A.Šarafutdinovas, o 2000 metrų rungtyje triumfavo įgula, kurioje yrėsi Ričardas Balčiulis iš Panevėžio bei klaipėdietis Rolandas Samuolis.

Visus varžybų rezultatus galite peržiūrėti čia.  200 metrų     2000 metrų

 
Išbandyk jėgas
Vohandu marathon
Pasaulio sprinto čempionatas
Česky Krumlov
Adigemarathon
Kansai World Masters Games
  Visos teisės saugomos © www.rovingas.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas