Naujienos

Europos meistrų žaidynės K-2 5000m 2023-07-09 Tamperė

2023-11-30  Stulbinančiai ryškūs 2023-ieji

Pirmosios snaigės Lietuvoje primena, kad gruodis jau tuoj pat. Iš paskos atpėdins šv. Kalėdos, žiema. Prieš dėliojant 2024-ųjų tikslus, kuriuos kelsim Naujųjų išvakarėse su šampano taure, skubame susumuoti šių metų pasiekimus.

Štai kuo džiugino mus sporto klubo “Sportuok su Sigitu” irkluotojai ir kiti sportininkai:

Sausis

Klubo sportininkai metų pradžią tradiciškai pasitinka Laisvės gynėjų dienos minėjimui skirtuose bėgimo renginiuose. Šie metai ne išimtis. Sausio 9 d. Vilniuje vyko bėgimas “Gyvybės ir mirties keliu”, kuriame jėgas išbandė etatinis įvairių bėgimų dalyvis Remigijus Romas (9 km). Sausio 12 d. “Laisvės gynėjų bėgimas” vyko Klaipėdoje. Čia rungėsi ir puikų fizinį pasiruošimą demonstravo klubo lyderiai Sigitas Bulovas (3 km) ir V. Šermokas (8 km).

Vasaris

Vasario 16 d. kasmetinis “Bėgame už laisvę” renginys Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga vyko Mažeikiuose. Jame dalyvavo tie patys S. Bulovas, V. Šermokas ir R. Romas.

Kovas

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną V. Šermokas šventė Gargžduose, šventės minėjimo bėgime sėkmingai įveikdamas beveik 4 km atstumą.

Balandis

Visą mėnesį intensyviai ruošęsi irklavimo varžyboms, klubo lyderiai S. Bulovas ir V. Šermokas mėnesio pabaigoje išvyko į Malmę (Švedija), kurioje balandžio 29 - gegužės 1 dienomis vyko Šiaurės šalių atviras maratono čempionatas.

Lietuviai dalyvavo K-1 ir K-2 17 km atstumo rungtyse, kuriose buvo nepralenkiami. Vienvietėmis baidarėmis 60-64 amžiaus grupėje pasidalino pirmąsias vietas: Sigitas parsivežė aukso, o Verneris sidabro apdovanojimus. 

Dviviečių valčių klasėje Sigitas ir Verneris rungėsi tarp 35+ amžiaus vyrų . Mūsų irkluotojai užėmė 2-ą vietą, kas yra puikus pasiekimas šiose aukšto lygio varžybose.

Gegužė

Gegužės 1 d. Jelgavoje (Latvija) vyko tradicinės Baltijos šalių ilgų nuotolių varžybos kuriose puikiai debiutavo mūsų klubo atstovas Raimondas Ostrovskis, kuris tarp vyrų 50+ amžiaus grupėje 2000 metrų distancijoje užėmė 3-ią vietą.

Birželis

Visą birželio mėn. irkluotojai intensyviai ruošėsi pagrindinėms irklavimo varžyboms, kurios pasitiko jau liepos mėn. pradžioje.

Liepa

Liepos 2 d. Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionatas, kuriame K-1 200 m rungtyje 60+ amžiaus grupėje Sigitas Bulovas iškovojo aukso medalį, Verneris Šermokas  - sidabro, o Gintautui Šiaškui atiteko bronza. 

Liepos 6-9 d. Tamperėje (Suomija) vyko Europos meistrų žaidynės, kuriose mūsų klubo atstovai dalyvavo  tarp 60+ amžiaus grupės sportininkų 200, 500 ir 5000 metrų nuotolio distancijose.

200 m rungtis:

K-2  Sigitas Bulovas ir Verner Šermokas 1 vieta.

K-4  S. Bulovas, V. Šermokas, Aleksandras Ambotas ir Gintautas Šiaškus 1 vieta.

K-2 Mix S. Bulovas ir Aida Vilimienė 2 vieta.

K-1 A. Vilimienė 3 vieta.

Dar daugiau pergalių mūsų klubo atstovų laukė 500 metrų rungtyje:

K-1 S. Bulovas 1 vieta.

K-1 A. Vilimienė 1 vieta.

K-2 S. Bulovas ir V. Šermokas 1 vieta

K-4 S. Bulovas, G. Šiaškus, A. Ambotas ir V. Šermokas 1 vieta

K-2 A. Ambotas ir G. Šiaškus 3 vieta

5000 m rungtis: 

K-2 Sigitas ir Verneris užėmė 1 vietą,

K-2 Aida ir Jolanta Niedelchik (Lenkija) užėmė taip pat 1 vietą.

 

Liepos 30 d. Sigitas Bulovas ir Verneris Šermokas dalyvavo Nidoje vykusiose prestižinėse multisporto Red Bull 2023 varžybose. Komandinėje estafetėje Sigitui ir Verneriui teko irkluoti dviviete baidare 7,5 km. Jų atstovaujama komanda “Elite Legends” kartu su šiauliečiais Donatu Mickumi kuris bėgo 11 km ir dviračio pedalus mynusiu Dainiumi Mačiuliu (25 km), susumavus rezultatus tarp 92 komandų užėmė  3-ią vietą, o baidarių irklavimo rungtyje finišo liniją kirto antri.

Rugpjūtis

Rugpjūčio 29-30 dienomis Vejene (Danija) vyko Pasaulio b/k irklavimo maratono čempionatas, kuriame dalyvavo S. Bulovas ir V. Šermokas. Sukaupę visas savo jėgas, šie irkluotojai pademonstravo puikų finišą ir išplėšė  sidabro apdovanojimus.  Dalyviai rungėsi alinančioje 19 km trasoje su perbėgimų ruožais, kur lemtinga galėjo būti bet kokia klaida. Akivaizdu, kad mūsiškius klaidos šiais metais aplenkė.

Rugsėjis

Stulbinančiai ryškiai sužibėję sezono varžybose, rudeniop mūsų klubo atstovai grįžo į įprastas rutinas. Kuriose vietos atsirado ir kitiems aktyviems užsiėmimams. Štai, Verneris rugsėjo 17 d. dalyvavo Ventėje vykusiose “Minu, irkluoju, bėgu” varžybose kuriose teko minti dviratį 25km irkluoti 9km ir bėgti 7,5km. 50+  amžiaus grupėje jis užėmė pirmą vietą, taip pat pagerino visų laikų šio amžiaus grupės trasos rekordą.

Rugsėjo 30 d. irkluotojai dalyvavo Trakuose vykusiose tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo sezono uždarymo varžybose – Trakų regatoje, kurias kasmet organizuoja Artūro Vietos sporto klubas. 1300 metrų aplink Plytničios salą rungtyje, tarp vyrų, kurių amžius virš 55 metų, kaip visada nepralenkiamas buvo Sigitas Bulovas. Verneris Šermokas pasipuošė bronziniu apdovanojimu. 

Spalis

Mūsiškiai 2023 metų sezono irklavimo varžybas baigė spalio 7 d. Jelgavoje (Latvija) kur vyko Baltijos šalių rudens maratono varžybos. Užtikrintai  meistrų grupėje nugalėtojo titulą iškovojo Sigitas Bulovas, o Verneris Šermokas tarp meistrų kurių amžius 50+ finišavo antras.

Lapkritis

Džiaugiamės, kad mūsų klubo atstovai fizinį aktyvumą palaiko net ir pasibaigus irklavimo sezonui. Kai oro sąlygos neleidžia baidare plaukti upėje, dalis jų plaukia kituose vandenyse.

Lapkričio 23-25 d. Madeiros salyne (Portugalija) vykusiame Europos plaukimo meistrų čempionate Lietuvą atstovavo A. Vilimienė. Tarp 60-64 amžiaus moterų, 800 metrų rungtyje, plaukdama laisvu stiliumi, Aida užėmė 5 vietą. 200 metrų rungtyje, plaukdama tuo pačiu stiliumi bei maratono plaukime (Atlanto vandenyne) iškovojo bronzinius apdovanojimus.

Džiaugiamės pasiektais aukštais rezultatais, sveikiname visus kartu ir kiekvieną atskirai. Suprantame, kad ne medalis svarbiausia, o pergalė savo viduje. Pergalė prieš nuobodulį, apatiją, tingulį, kurie užklumpa kiekvieną iš mūsų. Jūs esate pavyzdys, kad amžius aktyviam fiziniam aktyvumui ir jaunatviškam pajėgumui ne riba. Ačiū ir iki susitikimo kitais metais. Gražių pastebimai artėjančių žiemos švenčių! 
Išbandyk jėgas
Vohandu marathon
Pasaulio sprinto čempionatas
Česky Krumlov
Adigemarathon
Kansai World Masters Games
  Visos teisės saugomos © www.rovingas.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas